Jak położyć deski podłogowe

12Mar12

Jak położyć deski podłogowe

Drewno to surowiec trwały, naturalny i odnawialny, otrzymywany ze ściętych drzew, które są poddawane obróbce. To najstarszy materiał wykorzystywany przez człowieka. Obecnie wykorzystuje się drewno do produkcji podłóg, boazerii, konstrukcji drewnianych.

Podłoga drewniana pasuje do każdego wnętrza.

Do wykonania podłogi z desek używa się najczęściej desek o specjalnie profilowanych złączach: wręgowych prostych lub lepiej – na pióro i wpust. Dzięki złączom podłoga jest trwała i bez szpar. Decydując się na podłogę z desek na legarach, musimy być świadomi tego, że jej minimalna grubość to 6 cm.

Legary podłogowe są to belki przybijane lub przykręcane do belek stropowych. Stosuje się je w przypadku, gdy belki stropowe mają rozstaw większy niż 40cm lub nie są prawidłowe wyrównane. Legary pełnią rolę podstawy dla desek podłogowych. Przekrój ich waha się od 27mm do 50mm, w zależności od rozstawu belek stropowych. Im większy rozstaw belek stropowych, tym legary powinny być grubsze.

 O kierunku montażu deski podłogowej  decydują wymiary pomieszczenia jak również kierunek padania promieni słonecznych. W przypadku, gdy żadna ze ścian pomieszczenia nie przekracza 8m , zalecamy układanie podłogi wzdłuż kierunku padania promieni słonecznych, czyli prostopadle do najbardziej nasłonecznionego okna w pomieszczeniu. W przypadku wymiarów większych niż 8 m lub pomieszczeń długich i wąskich, np. korytarzy, deski podłogowe układamy zawsze wzdłuż dłuższego boku.No Responses Yet to “Jak położyć deski podłogowe”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: