Boazeria drewniana

24Lu12

Boazeria drewniana

Drewno to surowiec trwały, naturalny i odnawialny, otrzymywany ze ściętych drzew, które są poddawane obróbce. To najstarszy materiał wykorzystywany przez człowieka. Obecnie wykorzystuje się drewno do produkcji podłóg drewnianych , boazerii, konstrukcji drewnianych, zabawek, ogrodzeń i mnóstwa innych narzędzi i przedmiotów codziennego użytku.

Drewno doskonale izoluje. Jeżeli zależy nam, aby w pomieszczeniu było cieplej, boazeria jest dobrym rozwiązaniem. Drewniana podłoga stanowi także izolację akustyczną, zatrzymując dźwięki dobiegające z zewnątrz, tłumią także hałas powstający wewnątrz domu.  Decydując się na wykończenie części domu czy domku letniskowego boazerią drewnianą czy deską podłogową  należy pamiętać o czyszczeniu boazerii i deski podłogowej odpowiednio dobranymi preparatami do drewna.

Ważna jest również trwałość i wytrzymałość wybranego na boazerię gatunku drewna. Drewno liściaste jest bardziej twarde, ale także droższe. Deski z drzew iglastych, takich jak świerk czy sosna są zasadniczo bardziej miękkie; są także tańsze. Deskę  sosnową charakteryzuje odbarwienie związane z upływem czasu. Jest to proces naturalny, powodujący zmianę koloru drewna z jasnego na bardziej pomarańczowy. Zarówno deska sosnowa, jak też świerkowa, charakteryzują się jasnym odcieniem.

Reklamy


No Responses Yet to “Boazeria drewniana”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: