Boazeria drewniana

24Lu12

Boazeria drewniana

Drewno to surowiec trwały, naturalny i odnawialny, otrzymywany ze ściętych drzew, które są poddawane obróbce. To najstarszy materiał wykorzystywany przez człowieka. Obecnie wykorzystuje się drewno do produkcji podłóg drewnianych , boazerii, konstrukcji drewnianych, zabawek, ogrodzeń i mnóstwa innych narzędzi i przedmiotów codziennego użytku.

Drewno doskonale izoluje. Jeżeli zależy nam, aby w pomieszczeniu było cieplej, boazeria jest dobrym rozwiązaniem. Drewniana podłoga stanowi także izolację akustyczną, zatrzymując dźwięki dobiegające z zewnątrz, tłumią także hałas powstający wewnątrz domu.  Decydując się na wykończenie części domu czy domku letniskowego boazerią drewnianą czy deską podłogową  należy pamiętać o czyszczeniu boazerii i deski podłogowej odpowiednio dobranymi preparatami do drewna.

Ważna jest również trwałość i wytrzymałość wybranego na boazerię gatunku drewna. Drewno liściaste jest bardziej twarde, ale także droższe. Deski z drzew iglastych, takich jak świerk czy sosna są zasadniczo bardziej miękkie; są także tańsze. Deskę  sosnową charakteryzuje odbarwienie związane z upływem czasu. Jest to proces naturalny, powodujący zmianę koloru drewna z jasnego na bardziej pomarańczowy. Zarówno deska sosnowa, jak też świerkowa, charakteryzują się jasnym odcieniem.No Responses Yet to “Boazeria drewniana”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: