Deska podłogowa

27Sty12

Deska podłogowa

Podłoga drewniana -Tradycyjna podłoga z desek na legarach wciąż jest w modzie – mimo że w sklepach nie brakuje różnego rodzaju parkietów i łatwych do układania paneli. Ze swym ładnym, naturalnym wyglądem deski podłogowe pasują do każdego rodzaju wnętrza.

Deski podłogowe wymagają jednak odpowiedniego dbania, ochrony przez zniszczeniem. Kilka prostych rad jak dbać o deski podłogowe.

Jak pielęgnować drewnianą podłogę

Do tego używamy specjalnych płynów lub mleczek które pielęgnują i konserwują drewno. Płyny do czyszczenia drewna i pielęgnacji działają na dwóch zasadach jednocześnie. Po pierwsze czyszczą podłogę nadając jej połysku, a po drugie impregnują ją i zabezpieczają przed osiadaniem i lepieniem się do niej kurzu i brudu, oraz przed lekkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Desek podłogowych  nie czyścimy mopem z długiem włosiem lecz takim z nakładkami materiałowymi, ewentualnie ręcznie ścierką z płynem do pielęgnacji drewna.

Jak dbać o podłogę z drewnianą 

Na podłodze drewnianej nie powinno się rozlewać wody, drewno które dostanie i wchłonie wodę wypaczy się. Doprowadzi do wybrzuszeń oraz wykrzywieniu desek podłogowych. Pod meble należy podłożyć filcowe podkładki, aby nie szorować desek podłogowych.

Reklamy


No Responses Yet to “Deska podłogowa”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: