Projekt Hotel Consulting

20Sty12

Hotel Consulting to firma działająca na rynku usług hotelarskich i gastronomicznych. Hotel Consulting zajmuje się  szeroko pojętym  doradztwem  obejmującym  inwestycje hotelowe oraz usługi związane z ich zarządzaniem i dochodowym funkcjonowaniem, począwszy od pozyskiwania finansowania dla inwestorów a na dzierżawie i zarządzaniu kończąc.

Projektem oraz inwestycją Hotel Consulting jest salon handlowy z ekspozycją sprzętu i systemów oświetleniowych znanych światowych marek oraz studio projektowania , realizacji i zarządzania światłem Firmy KAMA.
Budynek usytuowany jest przy ul. Zwycięstwa, głównej arterii komunikacyjnej miasta Gdynia.
Trzykondygnacyjna prostopadłościenna bryła z dużymi otworami okiennymi na elewacji, zdynamizowana wysuniętymi fragmentami i przykryta płaskim dachem schowanym za prostą attyką, jasna wyprawa elewacji wyłożonej płytami kamiennymi w kondygnacji parteru nawiązuje do modernistycznego nurtu gdyńskiej architektury. Brak szprosów w przeszkleniu otworów okiennych i ich wertykalny rytm podkreślony międzyokiennymi słupami  sprawia wrażenie lampionu umieszczonego w wysokim starodrzewiu rosnącym na działce. Szczególnie po zmroku swoim rozświetlonym wnętrzem  nawiązywać do profilu działalności inwestora, czyli salonu ze sprzętem oświetleniowym.
Budynek został harmonijnie wpisany w przestrzeń architektoniczno – urbanistyczną przy ul. Kaczewskiej i ul. Lutyckiej. Porządkuje ją i wprowadza ład w swoim bezpośrednim sąsiedztwie. Dzięki nowoczesnym obiektom usługowym postrzeganie miasta jako przyjaznego i dostępnego znacznie rośnie. Obiekty o wysokich walorach estetycznych w ogólnym odbiorze miasta poprawiają jego wizerunek i bezpośrednio przekładają się na poprawę wyników, na czym zyskuje całe miasto i mieszkańcy. Dzięki tej inwestycji  6 osób zdobyło zatrudnienie.
Salon   spełnia wymogi przepisów dotyczących dostępności dla osób niepełnosprawnych. Nie posiada żadnych barier, które utrudniłyby dostęp osobom poruszających się na wózkach inwalidzkich zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.No Responses Yet to “Projekt Hotel Consulting”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: