Deski podłogowe

04Sty12

Deski podłogowe

Podłoga to jeden z istotnych elementów wystroju wnętrza, kształtujący jego styl i atmosferę. Decyduje o jego atmosferze, kolorystyce, estetyce.
Do pokrycia podłogi drewnem mamy do wyboru wiele różnych, naturalnych jak i sztucznych materiałów imitujących drewno, zaczynając od wykładzin PCV imitujących parkiet, paneli laminowanych, paneli z okleiną z naturalnego drewna, paneli drewnianych  nazywanych również trójwarstwowym parkietem panelowym, mozaiki parkietowej, klepki oraz deski podłogowej.

Drewno to surowiec trwały, naturalny i odnawialny, otrzymywany ze ściętych drzew, które są poddawane obróbce. To najstarszy materiał wykorzystywany przez człowieka zarówno. Obecnie wykorzystuje się drewno do produkcji:

  • podłóg drewnianych– deska podłogowa
  • boazerii,
  • zabawek,
  •  ogrodzeń i mnóstwa innych narzędzi i przedmiotów codziennego użytku.

Drewniana podłoga jest izolatorem termicznym i akustycznym. W czasie chorób cywilizacyjnych ważną informacją jest to, że drewno nie uczula. Jest także porowate i ma właściwości higroskopijne, dostosowuje się do warunków, jakie panują w pomieszczeniu. Oddaje nadmiar wilgoci do pomieszczenia lub wchłania, co oczywiście wpływa na objętość drewna. Podłoga drewniana daje wrażenie przytulności i ciepła, to doskonała naturalna aranżacja w domu i coraz częściej doceniany element wystroju wnętrz.

Przy pomocy parkietu tradycyjnego, poprzez egzotyczną mozaikę a kończąc na eleganckich deskach podłogowych do mieszkania można wprowadzić naturalne piękno i cieszyć się drewnianą podłogą długie lata.

Reklamy


No Responses Yet to “Deski podłogowe”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: