Deska podłogowa

23Gru11

Deska podłogowa

Na podłogach naszych mieszkań wciąż najpopularniejsze są panele, a w ich wyborze najważniejszą rolę gra nie tylko cena, ale i łatwość ich montażu. Zapotrzebowanie na naturalne podłogi drewniane wymusiło na producentach opracowanie i wyrób drewnianych technologii podłogowych łatwych w montażu i tańszych od typowych parkietów. Takim przykładem może być ciesząca się ogromną popularnością deska podłogowa. Posiada wszystkie zalety paneli – czyli przystępność cenową, duży wybór wzorów i kolorystyki po szybkość i łatwość jej położenia, a nie posiada ich wad – sztucznego wyglądu, w postaci zdjęcia deski na podłodze oraz niemożliwości ich odnowienia.
Drewno pasuje do każdego wnętrza, nadaje mu uroku, ociepla – ale nie tylko wizualnie, także w dotyku. Deska podłogowa ma też kilka przewag nad tradycyjnym parkietem – nie rozchodzi się i nie powstają w niej szpary. Zaletą deski podłogowej jest też to, że jest ona, po szybkim i łatwym, nawet dla laika montażu, gotowa do użytkowania od zaraz. Taniej zapłacimy tylko za panele laminowane, ale plastik zawsze będzie tańszy od drewna.

Deska podłogowa  wykonana jest z trzech warstw drewna – dolna i środkowa to najczęściej drewno iglaste, a pierwsza to drewno szlachetne, dlatego można ją cyklinować, bez obawy, że dotrzemy do jej warstwy środkowej, zwłaszcza, że w przeciwieństwie do parkietów częstokroć o grubszych warstwach nie podlega cyklinowaniu na samym początku.

Reklamy


No Responses Yet to “Deska podłogowa”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: